فرازهایی از علم الارواح و معاد33 | بلاگ

فرازهایی از علم الارواح و معاد33

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

فرازهایی از علم الارواح و معاد

تهیه، تدوین، تنظیم:

دکتر جهاندار مهر افشا

فصل اول

اصالت روح

قسمت  سی و ششم

پدیده برون فکنی روح!

قبلاً باید  گفت چون اصل موضوع در این بخش قدری پیچیده می باشد و ممکن است از جهاتی برای بعضی قابل پذیرش نباشد همچنان که آدمی تا چیزی را به چشم خود نبیند نمی تواند اطمینان کامل از آن حاصل نماید و این مسائل هم اغلب مربوط به عوالم نامرئی می باشد که رویت آن کمتر مقدور بوده و اگر آزمایشهائی هم صورت می گیرد از طرق وسائل مخصوص است که دیدار آن برای همگان مقدور نیست، لذا در اینجا سعی شده است که حتی الامکان مطالب فشرده و آنچه را که تا کنون دانشمندان روانپژوه در کتابهای بی شمار خود آورده اند در چند صفحه خلاصه شود و تنها مدرک ما از گفتار علماء علم روحی همان مطالبی است که آنها از نظر آزمایشات علمی و تجربی بیان داشته و دلائلی بر صحت گفتار خود اقامه کرده اند.

Image result for ‫روح‬‎

و این امکان حاصل است که در اثر پیشرفتی که هم اکنون در این علم حاصل شده بعداً نواقصی که در پیشبرد آن به نظر می رسد مرتفع شده و این دانش جنبه عمومی بخود گیرد و البته فراموش نشود که هر قدر هم دامنه این علم گسترش یابد باز در همان مرتبه دانش اندکی است که کسی نمی تواند به حقیقت آن دست یابد. و اکنون توجه خواننده را به گفتار اساتید بزرگ و علماء علم الارواح جلب می نمائیم.

دانشمندان روان پژوه پس از بحث های زیادی در مورد (پدیده برون فکنی روح و سایر ظواهر روحی به این نتیجه رسیده اند که) ظواهر تله پاتی و جلاء بصری و حرکت دادن اجسام جامد بدون وسیله مادی و معالجه روحی حکایت از این واقعیت دارد که هر کدام از ما انسانها از دو جسم «فیزیکی و اثیری» بوجود آمده ایم، پس هر کدام از ما دوتا هستیم، یعنی می توانیم با دو جسم ظاهر شویم، و همچنین هر کدام از ما یک جسم غیر قابل رویت داریم که طبعاً آن جسم جسد اثیری یا جسد واجد احساس و شعور در داخل جسم فیزیکی قرار گرفته و همه مظاهر حیاتی ما از آن جسم اثیری ناشی می شود منتها جسم فیزیکی ظرف موقت برای ظهور این حیات در جهان ماده می باشد و هنگام مرگ جسم اثیری یا کوکبی جسم فیزیکی را ترک می کند و مستقلاً به حیات خود در عالم ارواح ادامه می دهد.

این حقیقت که ما دو جسم داریم و حیات و شعور اصلی ما در جسم اثیری ما می باشد از نظر دانشمندان یگانه تفسیر منطقی برای پدیده ی برون فکنی روح می باشد، چنانچه آنها می گویند و نظر به حالاتی که برای برون فکنی روح بیان شده کسانی که عمل برون فکنی را انجام می دهند ناچارند وضع خود را در موقع برون فکنی با یکی از آن حالات گذشته تطبیق دهند و نتیجه گیری نمایند.

مثلاً وقتی که صاحب حالت برون فکنی می گوید: « او معلق در هوا بوده و یا اینکه در بالای جسد فیزیکی اش ایستاده بود و به وی نگاه می کرده یا روی جسم فیزیکی خود پرواز می کرده یا اینکه از داخل جسد فیزیکی اش بیرون آمده» بطور قطع این علامتها کاشف از این است که چیزی از جسد فیزیکی آن شخص بیرون آمده است، حال آن شی بیرون آمده واقعیت خارجی داشته یا صرف امتداد عقلی بوده چیزی دیگری است که باید بیشتر آزمایش گردد.

و همانطور که قبلاً اشاره شد، اغلب اوقات اشخاص برون فکننده روح از یک ریسمان کوکبی (یا نقره ای) که میان دو جسم را بهم وصل می کنند سخن گفته اند و یا از احساساتی که در موارد اطراف آنها عمل کرده حرف زده اند، یا گفته اند که می دیدند از داخل اجسام جامد عبور می کنند (یعنی بوسیله جسد روحی از سقف یا درهای بسته بیرون رفته اند) و یا اینکه گفته اند صداهای غیر معمول در اطراف خود شنیده اند و خلاصه پدیده های بسیار دیگر که بطور تفصیل اظهار داشته اند می گویند همه در حالات برون فکنی روح وجود دارد.

 

بعضی از کارشناسان این فن می گویند: کسی که نفس خود را از جسد فیزیکی یا با اراده و یا بدون اراده خارج می کند باید در آن حال متوجه شود که از جسد فیزیکی خود بیرون آمده است و خود همین خاصیت اساسی همه حالات برون فکنی روح را از سایر آزمایشات در حال خواب یا تله پاتی و جلاء بصری تمیز و تشخیص می دهد، اشخاصی که در حال تله پاتی یا تخاطر جلاء بصری و سمعی هستند احساس نمی کنند که این اعمال را انجام می دهند.

صفت مخصوص برون فکنی روح اینست که عقل با آن شیء برون شده است، پس این یک آزمایش شخصی و ارادی است و شامل همان حالاتی می باشد که گفتیم برون فکنندگان روح به همه کارهای خودشان متوجه نیستند، بلکه برای اشخاص دیگر ظاهر می شوند چون عقل در آن عمل نمی کند، پس می توان آنرا از حالات امتداد عقلی و یا تخاطری دانست.

البته در برون فکنی روح خطراتی هم بوجود می آید که روانپژوهان در کتابهای خود متذکر شده اند.

ادامه دارد...

 

 

گزارش های مستند از سراسر جهان در رابطه با پیام و خواسته های ارواح

تهیه، تدوین و تنظیم:

دکتر جهاندار مهر افشا

قسمت سوم

استحاله

بسیاری از کسانی که تجربه ی نزدیکی به مرگ را از سر گذرانده اند، تغییر عمده ای در زندگیشان پیدا شده است. برای مثال کسانی که خدا را باور نداشته اند و مرگ را پایان همه چیز می دانستند بعد از این تجربه عقیده شان تغییر پیدا کرده است. بعضی از مسیحیانی که عقاید مذهبی متعصبانه دارند بعد از این تجربه دریافتند که بهشت یک باشگاه اختصاصی برای پیروان مذهب آنها نیست و در روز جزا لزوماً به آن شدتی که انتظار دارند رفتار نمی شود.

یکی از کسانی که این تجربه را از سر گذرانده دکتر اسکات روگو مولف و محقق در اینباره چنین گفت: « از مرگ بسیار می ترسیدم زیرا می پنداشتم فهرستی از گناهانم پیش رویم گذاشته می شود و برای هر یک از آنها می باید عقوبتی را از سر بگذارنم. اما وقتی تجربه نزدیکی به مرگ پیش آمد همه چیز تغییر کرد. باور نمی کردم عقایدم اشتباه بوده. حالا معنای عبارت «خدا محبت است» را می فهمم. برای کسانی که فکر می کنند مرگ بیرحم و هولناک است متأسفم.

تجربه (N.D.E) تجربه ای بسیار شخصی و خصوصی است. افرادی که این تجربه را از سر گذرانده اند ما بین دو احساس سرگردان می مانند: اول اینکه تجربه ای دلپذیر و آرامش بخش را تجربه کرده اند و باید آن را به دیگران منتقل کنند. و دوم اینکه این تجربه باور نکردنی است و دیگران حرف های آنها را نخواهند پذیرفت. کارل. د. از نیویورک یکی از کسانی است که چنین می اندیشد. او در هنگام ماهیگیری با یکی از دوستانش بدرون رودخانه ای افتاد سرش به سنگی خورد و غرق شد.

«صدای حبابهای آب را در اطرافم می شنیدم دور برم آب تیره و گل آلود می جوشید.

و بعد رشته هایی نورانی ظاهر شد که هر یک برنگی زیبا بودند احساس شادی می کردم، در جزیره ای خیال انگیز پا بر ساحلی شنی گذاشتم.

و بعد مردی به نزدیک من آمد. وجود او آرامشی شگفت در من به وجود آورد. او به من گفت باز گردم. فکر کردم شوخی می کند. اما او گفت بهترست باز گردم زیرا زمان مرگم هنوز فرا نرسیده است:

کارل. د. یقین دارد که تجربه ی او واقعی بود، نه زائیده توهم. اما دریافته که در میان گذاشتن آن تجربه با دیگران امریست بسیار مشکل و از نظر مردم بسیار باور نکردنی. درست مثل آنست که بخواهید نقاشی را توصیف کنید بدون انکه نام رنگها را بدانید این واقعه ی باور نکردنی میان شما و خدایتان اتفاق می افتد.

ادامه دارد.....

 

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 27 مهر 1395 ساعت: 0:05